اسلاید شو


11/23 1397تاریخچه مختصر
VR و سیر تکامل آن در گذر زمان

سخنگوی جامعه واقعیت مجازی در باب تاریخچه این فناوری اظهار کرد که با کنار گذاشتن تکنیک VR برای یک لحظه و تمرکز بر روی تجربه غرق شدن 360 درجه ای که هدف از آن پرتاب ما درون آن بود، می توان به این استدلال دست یافت که واقعیت مجازی از نقاشی های 360 درجه ای (یا نقاشی های پانورامیک) در قرن نوزدهم میلادی شروع شد. ما از یک شبیه ساز پرواز اولیه در سال 1929 به نخستین نمایشگر هدست واقعیت مجازی در سال 1960 و نکاه به جهان به عنوان یک تجربه جدید و شبیه سازی در قالب فیلم ماتریکس در سال 1999 میلادی رسیدیم.


شرکت های پیشگام در بازار امروز واقعیت مجازی

با حرکتی سریع به سمت جلو، پیش از سال 2014 گوگل شروع به عرضه یک هدست بی سیم جیبی کرد که از یک گوشی هوشمند برای کسب تجربه واقعیت مجازی بهره می برد: Google Cardboard (هدست مقوایی گوگل). به دنبال آن سامسونگ در سال بعد Gear VR را ارائه داد و رقابت جدیدی در عرصه فناوری واقعیت مجازی رسما شکل گرفت. Oculus VR به طور رسمی در ماه ژوئن 2014 به خانواده فیسبوک پیوست تا روند دستیابی به هدف خود یعنی تسلط بر طیف گران ترین و با کیفیت ترین هدست های واقعیت مجازی را تسریع کند.


فناوری واقعیت افزوده (AR) چیست؟

همان طور که از اسم آن بر می آید، فناوری واقعیت افزوده یا AR، با ادغام گرافیک کامپیوتری، تصاویر یا مجموعه ای از داده های تعاملی، درک ما از جهان را گسترش می دهد.


فناوری AR چگونه کار می کند؟

امروزه، کار با AR فقط نیاز به یک گوشی هوشمند مجهز به دوربین و برنامه AR دارد. دو عنصر کلیدی برای استفاده از این فناوری ظرفیت دوربین برای ضبط محیط اطراف شما حین حرکت و کنار آن نرم افزاری است که به محاسبه و برنامه ریزی برخی تصاویر یا محتوای کامپیوتری می پردازد.

یک نمونه عالی در این رابطه، برنامه AR جدید IKEA است که فرصت تصویر سازی و تجسم هر گونه اتاق یا فضایی را با چند مورد از اثاثیه و مبلمان برند به وجود می آورد.


دیزاینر ها و معمار ها می توانند به وضوح از این روش جدید بهره ببرند.


واقعیت مجازی، واقعیت افزوده (قسمت دوم)

مترجم: مرضیه فروتن

www.toptal.comامتیاز به این خبر:
تعداد مشاهده خبر: 226 دیدگاهها: 0 نویسنده این خبر: amirhossein

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود