• slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
responsive slider by WOWSlider.com v8.8

12/27 1399

ام بی ای نیوز: ششمین سالانه هنرهای شهری "بهارستان" امسال با رویکرد ایجاد نشاط اجتماعی و لبخند توسط سازمان زیباسازی شهر تهران به استقبال بهار قرن تازه می رود.
سازمان زیباسازی شهر داری تهران، سالانه هنرهای شهری بهارستان را طی 5 دوره با رویکردهای مختلفی برپا کرده امسال به علت بحران کرونا و خانه نشینی افراد جامعه با محوریتی تازه و بر پایه ایجاد نشاط اجتماعی برگزارمیکند.

"شاهپور دیوسال" در گفتگو با ام بی ای نیوز تاکید کرد: طرح بهارستان امسال در راستای حواس پنجگانه شهروندان طراحی شده که با رعایت اصول هنری سعی دارد هرکدام از پنج حس مخاطبان را در پروژه های شهری تحت تاثیر قرار دهد.

معاون تبلیغات فرهنگی سازمان زیباسازی، در ادامه تصریح کرد: بهارستان در 5 بخش دیوارنگاری، تخم مرغ های رنگی، خوشنویسی، موسیقی خیابانی ،هنرهای خلاقه در مناطق مختلف تهران اجرایی می شود و تمرکز بیشتر طرح های مذکور در مناطق جنوب تهران تدارک دیده شده که 80 درصد به این مناطق اختصاص یافته به این علت که طی سالهای گذشته عموماً مناطق شمال تهران تحت پوشش بیشتر طرح ها قرار می گرفت.

وی از برگزاری هنرهای نمایشی با عنوان "لبخند سفید" با موضوع کرونا خبر داد که توسط 400 هنرمند درطرح پویش اجتماعی از میدان تجریش تا میدن راه آهن به مدت دو هفته در ایام نوروز برگزار می شود.


همچنین با توجه به اینکه فعالیت خودجوش هنرمندان در عرصه موسیقی شهری و استقبال شهروندان، امسال فرصت مناسبی جهت شناسایی و همکاری با آنها بود که دراین طرح با همکاری هنرمندان 10 گروه موسیقی انسجام داده شده و در راستای ایجاد صدای خوش در شهری که آلودگی های صوتی آرامش شهروندان را تحت تاثیر قرار داده در بخش های مختلف موسیقی سنتی و... با رعایت پروتوکل ها طنین انداز میشود.

دیوسال در ادامه تاکید کرد: طرح بهارستان امسال در راستای حواس پنجگانه شهروندان طراحی شده که با رعایت اصول هنری سعی دارد هرکدام از پنج حس مخاطبان را در پروژه های شهری تحت تاثیر قرار دهد.


دیوارنگاری بخش دیگری از این طرح است که با موضوعات مختلف در سطح شهر اجرایی شده و امسال با تمرکز به "موضوع گل" و جزییات آن طراح های ارائه شده توسط هنرمندان را در دیوارهای شهر تهران به نمایش بگذارد. نمونه ی آن در مکان پل حافظ بوده که در ورودی و خروجی این پل از المانهایی متناسب با موضوع گل استفاده شده است.

تخم مرغ های رنگی بخش دیگری از بهارستان هستند که مورد توجه مخاطبان قرار دارد و امسال نیز مانند سالهای گذشته با دعوت از هنرمندان برای طراحی این احجام، سعی شده در محور های پرتردد نظیر میدان ولیعصر و میدان انقلاب و... جانمایی شود.

هفت سین بخش مهم دیگری است که با طراحی خاص در محورهای مختلف استقرار داده شده و نوعی نویدبخش عید برای مخاطبانی است که به علت خانه نشینی ایام کرونا نیازمند جلوه های شهری زیباتری هستند.


-mbanews.irمریم غضنفری

امتیاز به این خبر:
دیدگاهها: 0

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود