• slide6
responsive slider by WOWSlider.com v8.8

11/17 1400


ام بی ای نیوز:
با گسترش اینترنت، نفوذ و تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر خرید مصرف کنندگان نیز روز به روز بیشتر شد. موضوع مهمی که بررسی آن برای کسب وکارها از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است و شرکت پژوهش بازار و رسانه امروز
(emrc) در پژوهشی «نفوذ و تاثیر شبکه‌های اجتماعی در تصمیم گیری خرید مخاطب» را مورد ارزیابی قرار داده و بخشی از نتایج آن را در اختیار کسب وکارها قرار داده است. گزارش حاضر که در ادامه می‌خوانید، بر اساس نتایج پژوهش شناخت رفتار مخاطب در رسانه‌های آنلاین در سال ۹۹ ارائه شده و ۳,۴۵۳ نفر در این پژوهش شرکت کرده‌اند.  emrcبه صورت ماهیانه و مستمر در حال بررسی رفتار مخاطبان در رسانه‌های مختلف است. لازم به ذکر است، پاسخگویان پژوهش از بین افراد بالای ۱۵ سال در ۸ شهر اصلی از مراکز استانها انتخاب شده‌اند.


نفوذ فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی

این روزها کمتر مخاطبی‌ست که یکی از دستگاه‌های تلفن همراه، تبلت و یا لپ تاپ را نداشته باشد. چنین موضوعی را داده‌های تحقیقاتی نیز اثبات کرده‌اند.

۹۳درصد از افراد بالای ۱۵ سال در مراکز استان مورد بررسی در پژوهش emrc حداقل یکی از دستگاه‌های ارتباطی (تلفن همراه، تبلت و یا لپ تاپ) را دارند. میزان نفوذ تلفن همراه در میان مخاطبان بیش از سایر دستگاه‌ها و در حدود ۹۲ درصد است. طبق بررسی‌های صورت گرفته شبکه‌های اجتماعی و پیام رسانها حدود ۸۱ درصد نفوذ دارند و کاربران به طور متوسط روزانه ۷/۴ ساعت زمان خود را در شبکه‌های اجتماعی و پیام رسانها صرف می‌کنند.


رفتار مخاطب در شبکه‌های اجتماعی

کاربران بیشتر از شبکه‌های اجتماعی برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان، اشتراک گذاشتن عکسها و فیلمهایشان و پیدا کردن دوستان و ارتباطات جدید استفاده می‌کنند. حدود ۲/۲۶ درصد افراد برای به اشتراک گذاشتن رویدادهای جدید زندگی‌شان در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند.

برخی کاربران به جز اهداف ارتباطی خود، در شبکه های اجتماعی فعالیتهایی دارند که برای صاحبین کسب و کارها جذاب است. حدود ۱۸ درصد کاربران برای دنبال کردن یا پیوستن به صفحات هواداران افراد معروف به شبکه‌های اجتماعی پیوسته‌اند. میزان این شاخص در افراد کمتر از ۳۰ سال بالاتر از متوسط و در حدود ۲۳ درصد است.

این روزها کمتر برندی را می‌توان یافت که در شبکه‌های اجتماعی صفحه‌ای نداشته باشد و فعالیتی نکند. اما اینکه چه تعداد از مخاطبان صفحات برندهای فعال را دنبال می‌کنند، نکته بسیار مهمی‌ست. ۶/۱۳درصد از کاربران شبکه‌های اجتماعی صفحه برندها یا شرکتهای مورد علاقه شان را دنبال می‌کنند. این شاخص در گروه کاربران رده سنی ۱۵ تا ۲۰ سال بیشتر از سایرین است. حدود ۷/۱۲ درصد از کاربران برای خرید کردن به شبکه‌های اجتماعی مراجعه می‌کنند. میزان این شاخص در افراد زیر ۳۰ سال بیشتر از متوسط و در حدود ۷/۱۵ درصد است.

در ادامه داده‌های پژوهش نشان می‌دهد، حدود ۴.۶ درصد کاربران در مسابقات و کمپین‌های تبلیغاتی اجرا شده در شبکه های اجتماعی شرکت می‌کنند. همچنین در ۶.۷ درصد کاربران از طریق شبکه‌های اجتماعی از پروموشنها و تخفیفات برندها مطلع می‌شوند. حدود ۹.۵ درصد از افراد با دیدن تبلیغ کالا و خدمات در شبکه های اجتماعی به خرید آنها ترغیب می‌شوند.


نفوذ و تاثیر اینفلوئنسرها

در این میان ۸۰ درصد از کاربران حداقل یکی از اینفلوئنسرها را در شبکه‌های اجتماعی را دنبال می‌کنند. در بین اینفلوئنسرها، افراد فعال در حوزه موسیقی، سبک زندگی و ورزش بالاترین رتبه را در بین کاربران دارند. طبق بررسی‌های صورت گرفته نظرات اینفلوئنسرها در تصمیم گیری‌های خرید کاربران تاثیر دارد؛ ۳.۵ درصد افراد اغلب اوقات و ۴۰درصد گاهی اوقات تصمیم گیری‌های خرید خود را تحت تاثیر نظرات آنها می‌گیرند.

اطلاعات ارائه شده در این گزارش بخشی از داده‌های تحقیقاتی بدست آمده از این پژوهش است. در این پژوهش به ابعاد متنوعی از رفتار مخاطب در استفاده از رسانه پرداخته می شود و تحلیل این اطلاعات به کسب و کارها برای برنامه ریزی درست تبلیغات و ارتباط با مشتریان کمک خواهد کرد. علاقه مندان برای دریافت اطلاعات جامع‌تر می‌توانند به شرکت پژوهش بازار و رسانه امروز (emrc) مراجعه کنند.


امتیاز به این خبر:
دیدگاهها: 3
میهمان
پاسخ 6 اسفند 1401 20:50 fakyurtaorics
1xbet промокод при регистрации - Все новые клиенты букмекера способен получить приветственный бонус на первый депозит
میهمان
پاسخ 23 خرداد 1402 13:27 kikiki
L'orologi è un accessorio importante nella vita di tutti i giorni. Non sorprende che la maggior parte delle persone cerchi orologi pratici ed eleganti. Gli orologi replica sono l'opzione perfetta per queste persone. Gli orologi replica sono repliche esatte di orologi classici e sono realizzati con materiali di alta qualità. Sono anche molto convenienti e offrono un'ampia varietà di stili.
orologi replica cinesi
replica Rolex Datejust
replica Breitling
replica Omega
میهمان
پاسخ 10 شهریور 1402 05:55 lopemaksddib
Топ игры для приставки xbox360 тут - https://ru-xbox.ru/

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود