• slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
responsive slider by WOWSlider.com v8.8

04/20 1400


ام بی ای نیوز:
بررسی تبلیغات در 9 شبکه تلویزیونی صدا و سیما ( شبکه‌های 1 تا 5 ، خبر، نسیم، نمایش و آی فیلم ) نشان می‌دهد، در فروردین و اردیبهشت 1400بیش از شش هزار آگهی به مدت 139 دقیقه مربوط به حوزه نوشیدنی‌ها پخش شده است. این تعداد آگهی، وزن تبلیغاتی حدود 11 هزار واحد
GRPبا اختصاص ارزش تعرفه‌ای بیش از 72 هزار میلیارد ریال را کسب کرده‌اند. تبلیغات تلویزیونی گروه محصولی نوشیدنی‌ها شامل چای، دمنوش، سبد محصولی نوشیدنی‌های گرم، آبمیوه، ماءالشعیر و سبد محصولی نوشیدنی‌های سرد می‌شوند. تبلیغاتی که در اجرای آنها 14 برند نقش بازی کرده‌اند. شرکت پژوهش بازار و رسانه امروز به تازگی گزارشی از تبلیغات تلویزیونی نوشیدنی‌ها در بازه زمانی فروردین و اردیبهشت 1400 منتشر کرده که در ادامه می‌خوانید.


تبلیغات سرد و گرم تلویزیون

emrc بررسی تبلیغات نوشیدنیها را در دو رسته سرد و گرم انجام داده‌است. دررسته نوشیدنی‌های گرم 10 برند در این بازه زمانی فعالیت داشته‌اند. چای با اختصاص 59درصد از ارزش تعرفه‌ا‌ی گروه نوشیدنی‌ها، 55 درصد از وزن تبلیغاتی GRP در این گروه را بدست آورده است. اما در رسته نوشیدنی‌های سرد برندهای کمتری حضور فعال داشته‌اند. در این رسته 4 برند دو هزار آگهی با زمان حدود 37 هزار ثانیه پخش کرده‌اند. برندهای فعال در این رسته با اختصاص ارزش تعرفه‌ای در حدود 21 هزار میلیارد ریال موفق به کسب بیش از 3,500 واحد GRPs وزن تبلیغاتی شده‌اند.این رسته با اختصاص 29 درصد ارزش تعرفه‌ای کل گروه نوشیدنی‌ها موفق به کسب 32 درصد از وزن تبلیغاتی شده‌اند.

همچنین فعالیت گروه محصولی نوشیدنی‌های سرد در اردیبهشت در مقایسه با فروردین ماه تغییراتی داشته است؛ تعداد آگهی 64 درصد، مدت زمان پخش 24 درصد و ارزش تعرفه‌ای تبلیغات 86 درصد افزایش یافته است. با تغییر حجم فعالیت اردیبهشت در مقایسه با فروردین ماه، وزن تبلیغاتی GRPs کسب شده توسط برندهای فعال نیز بیش از دو برابر شده است. بررسی بیشتر نشان می دهد در این مقایسه وزن تبلیغاتی کسب شده برای هر آگهی در اردیبهشت ماه 31 درصد افزایش داشته است.


ماءالشعیر فعال‌ترین محصول در تبلیغات تلویزیونی نوشیدنی های سرد

طبق بررسی‌های صورت گرفته ماءالشعیر با 50 درصد بیشترین سهم از ارزش تعرفه‌ای در گروه محصولی نوشیدنی سرد را داشته وبا 35 درصد از آگهی‌ها سهم بالایی از وزن تبلیغاتی نوشیدنی های سرد را به خود اختصاص دهد. در این رسته، محصول آبمیوه با کمترین میزان فعالیت، 10 درصد از تعداد آگهی‌ها و 6 درصد از ارزش تعرفه‌ای را داشته و موفق به کسب 5 درصد از وزن تبلیغاتی شده است.


برندهای فعال در رسته نوشیدنی های سرد

برندهای فعال در این رسته، به ترتیب میزان دسترسی به مخاطبان بالای 15 سال(Reach 1+) هی دی، عالیس، رکسوس و سن ایچ بوده‌اند.

در مجموع در این دو ماه عالیس بیشترین و رکسوس کمترین تعداد آگهی را به خود اختصاص داده‌اند. در مقایسه با متوسط رسته برند هی دی برای هر آگهی ارزش تعرفه‌ای بالاتری داشته است. برند سن ایچ فعالیت خود را از اردیبهشت آغاز کرده است. در بین برندهای فعال کمترین وزن تبلیغاتی را داشته است. همچنین ارزش تعرفه‌ای هر واحد GRPs برای سن ایچدر مقایسه با متوسط رسته بالاتر بوده است.

این گزارش بخشی از نتایج ارزیابی فعالیتهای تبلیغاتی در تلویزیون است که شرکت emrc به صورت مستمر اجرا می کند. در این بررسی شاخص‌های کمی برای ارزیابی عملکرد پلن‌های تبلیغاتیبر اساس رفتار مخاطبان در تلویزیون ارائه می‌شود. این پژوهش داده‌ها را برای کلیه محصولات و برندها را بررسی کرده و داده‌های آن از ۴ سال گذشته در بانکهای اطلاعاتی emrc موجود است. این شرکت به منظور کمک به بهینه سازی برنامه ریزی تبلیغات تلویزیونی برای گروه هدف مشخص گزارشهای تحلیلی در این خصوص را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.


امتیاز به این خبر:
دیدگاهها: 0

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود