• slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
responsive slider by WOWSlider.com v8.8

05/3 1400


ام بی ای نیوز:
هرچه یک شرکت بزرگ‌تر و البته خبرساز‌تر باشد، به همان میزان هزینه‌ها برای تامین امنیت مدیر یا مدیران آن افزایش می‌یابد. مارک‌ زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک نیز جزو چهره‌های سرشناس عصر حاضر است که هدایت پلتفرم فیس‌بوک را برعهده دارد. به گزارش آی تی ایران: حال طبق گزارشی که توسط وب‌سایت
Protocol منتشر شد، در سال گذشته میلادی، مبلغ ۴۴/ ۲۳میلیون دلار برای تامین امنیت حفاظت از وی هزینه شده که این عدد در مقایسه با سال ۲۰۱۳، رشد تقریبی ۳ میلیون دلاری را نشان می‌دهد. البته نباید فراموش کرد که در سال گذشته، سایه سنگین همه‌گیری کرونا بر جهان، ارتباطات انسانی و سفرها را به‌طور محسوسی کاهش داد. اما لزوم حضور مدیران فناوری در منزل در ایام کرونا، باعث شد تا تدابیر و هزینه‌های ویژه‌‍‌ای به منظور حفاظت از جان آنها اتخاذ شود. برای نمونه شرکت اوبر در سال ۲۰۲۰، حدود ۱۲۰ هزار دلار برای تامین امنیت منزل دارا خسروشاهی مدیرعامل خود اختصاص داد و یک کارشناس امنیتی را نیز به منظور زیر نظر گرفتن منزل او به کار گرفت. با این حال، فیس‌بوک علاوه بر زاکربرگ، برای تامین امنیت شریل سندبرگ، مدیر ارشد عملیاتی فیس‌بوک نیز حدود ۶۵/ ۷ میلیون دلار هزینه کرد که در مقایسه با سال ۲۰۱۹، رشدی ۳۷/ ۴ درصدی داشت.


در این گزارش آمده که گوگل برای حفاظت از جان و تامین امنیت ساندار پیچای، مدیرعامل خود حدود ۴/ ۵ میلیون دلار هزینه کرده است. همچنین جان زیمر، رئیس شرکت لیفت نیز برای اولین بار در میان مدیرانی قرار گرفت که برای تامین امنیت‌شان، صدها هزار دلار هزینه می‌شود. بر اساس این گزارش، شرکت لیفت در سال ۲۰۲۰ بالغ ۲میلیارد دلار برای حفاظت از زیمر صرف کرد. سایر شرکت‌های عرصه فناوری نیز اقداماتی را به منظور تامین امنیت مدیران خود در نظر گرفتند که برای نمونه، شرکت زوم بیش از ۶۰۰ هزار دلار را برای حفاظت از اریک یوآن مدیرعامل خود در نظر گرفت. برای تامین امنیتی اندی جیسی نیز که اخیرا به جای جف بزوس، هدایت آمازون را برعهده گرفته است، در سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۳۰هزار دلار هزینه شد. البته رشد هزینه‌ها برای تامین امنیتی مدیران درخصوص همه شرکت‌های صدق نمی‌کند؛ برای نمونه آمازون مانند سال ۲۰۱۹، حدود ۶/ ۱میلیون دلار را برای تامین امنیت جف بزوس صرف کرد.

امتیاز به این خبر:
دیدگاهها: 0

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود