• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
responsive slider by WOWSlider.com v8.8

04/1 1399

ام بی ای نیوز: یکی از بزرگ ترین رسانه های اجتماعی، توییتر، رنگ لوگوی رسمی خود را به نشانه همبستگی با اعتراضات جاری بر علیه نژاد پرستی و خشونت پلیس به سیاه تغییر داد.

این اعتراضات به دنبال زانو زدن یک مامور پلیس بر روی گردن جورج فلوید و قتل او در مینیاپولیس، شهری در ایالت مینه سوتا آمریکا، آغاز شد. در پی کشته شدن این مرد در بیست و پنجم ماه مه نگرانی های فزاینده درباره خشونت دولتی نژاد پرستانه در کشور شکل گرفت.

جنبش «زندگی سیاهان مهم است» پس از وقوع این حادثه دوباره اوج گرفت. هزاران نفر در شهر های بزرگی نظیر نیویورک و لس آنجلس به خیابان ها ریختند و خواستار اجرای عدالت برای این قربانی شدند.پس از نمایش یک فایل ویدئویی که در آن مردی سیاهپوست از پلیس تقاضای فرصت می کند، از ناتوانی در تنفس سخن می گوید و در نهایت با فشار مستمر زانوی افسر پلیس، درک چاوین، بر روی گردنش به قتل می رسد، چاوین متهم به قتل جورج فلوید شناخته شد.

علاوه بر چاوین، چهار افسر پلیس به جرم دخالت در مرگ جورج فلوید از کار اخراج شدند.

آخرین سخنان فلوید قبل از مرگ به شعار اصلی جنبش تبدیل شد که اخیرا احیا گردیده است: «خواهش می کنم، من نمی توانم نفس بکشم.»

توییتر به شدت خود را درگیر این جنبش کرده است. اخیرا، ترامپ توییت کرد: «با شروع غارت، تیر اندازی کلید می خورد.» این جمله از سوی بسیاری از افراد به عنوان یک تهدید آشکار برای شلیک به سمت معترضان تفسیر شد. توییتر آن را اخطار دانست. ترامپ در توییت خود معترضان را «اراذل و اوباش» نامیده بود.

یکی دیگر از توییت های غلط او درباره صندوق های رای اخیرا توسط توییتر به عنوان یک توییت اشتباه نشانه گذاری شد. این پس از آن اتفاق افتاد که ترامپ ضمن ابراز خشم و عصبانیت نسبت به فعالیت رسانه های اجتماعی، قول داد که با امضای یک حکم جدید اختیارات چنین شرکت هایی را محدود کند.


مرضیه فروتن

www.wionews.com

امتیاز به این خبر:
دیدگاهها: 0

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود