• slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
responsive slider by WOWSlider.com v8.8

08/9 1400


ام بی ای نیوز:
حالا دیگر بیش از پیش امیدواریم که بشر بتواند روزی به مریخ سفر کند.

از فرود مریخ نورد «استقامت» یا Perseverance بر روی این سیاره گرفته تا برنامه­ های ایلان ماسک برای فرستادن یک میلیون انسان به مریخ تا سال 2050، سیاره سرخ به تازگی بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته است.

به هر حال، حتی اگر امکان سفر فضایی به مریخ به عنوان یک فضانورد برای شما وجود نداشته باشد، باز هم شاید با استفاده از یک فرصت جدید بتوانید نشانی از خود در فضا به جا بگذارید.

ناسا به عنوان اقدامی مبتکرانه کاری کرده است تا بتوان با حک نام خود بر روی یک فضاپیما، آن را به مریخ فرستاد.

ناسا در قالب یک بیانیه مطبوعاتی گفت که مریخ نورد استقامت در ادامه حامل اسامی 10 میلیون و 932 هزار و 295 نفری خواهد بود که اسامی آن­ها از طریق پرتو الکترون بر روی تراشه­ هایی به اندازه ناخن انسان حک شده است.

از جمله دیگر ابتکارات آژانس فضایی می­توان به راه اندازی ناوشکن «InSight 2018» آن اشاره کرد.

کسب موفقیت در این زمینه باعث شد تا ناسا دست به تکرار آن بزند. این بار فضاپیمای مورد بحث هنوز تایید نشده است اما در قالب یک ماموریت اواسط دهه 2020 به مریخ سفر خواهد کرد اگرچه در کارت پروازش، تاریخ سفر را ژوئیه 2026 تعیین نموده اند.

مثل مریخ نورد «استقامت»، این فضاپیما نیز از «دماغه کاناورال»، واقع در ایستگاه نیروی هوایی فلوریدا به فضا پرتاب خواهد شد و در دهانه «جزرو» در مریخ فرود خواهد آمد.


چگونه می­توان نام خود را به مریخ ارسال کرد؟

فرایند ارسال نام خود به مریخ بسیار ساده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به وبسایت مراجعه کنید، اسم، نام کشور، کد پستی و آدرس ایمیل خود را وارد کنید و سپس برای سفر فضایی آماده شوید.

در ادامه بلافاصله پس از پر کردن فرم، «کارت ورود به سیستم» را به نام خود دریافت می­کنید و به 11 میلیون نفری می­پیوندید که قبلا ثبت نام کرده اند.

با تقریبا 2 میلیون و 200 هزار نفر تعداد افراد ثبت نام شده، ایالات متحده آمریکا در رده بندی فعلی، رتبه دوم را دارد. این در حالی است که فیلیپین با 2 میلیون و 209 هزار نفر ثبت نام شده در صدر این فهرست قرار گرفته استmbanews.ir-مرضیه فروتن

www.businessinsider.com

امتیاز به این خبر:
دیدگاهها: 0

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود