• slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
  • slide6
responsive slider by WOWSlider.com v8.8

06/19 1397

ام بی ای نیوز:
 بوگاتی به خاطر سر هم کردن اتومبیل‌های فوق‌سریع و بیش‌از‌حد گران‌قیمتش، با دست، مشهور است. البته حتی اگر هم پول‌دار بودید احتمال این‌که بخواهید اتومبیل خود را بسازید، ضعیف بود. اما از نظر لگو این کار ظاهرا امکان‌پذیر است. این شرکت آجرهای اسباب‌بازی، چند روز قبل اعلام کرد که نمونه‌ی واقعی بوگاتی شیرون ۲.۶ میلیون دلاری را در اندازه‌ی حقیقی‌اش ساخته است. 

شیرونِ لگویی، مانند نمونه‌ی واقعی‌اش، برخی ویژگی‌های حیرت‌انگیز دارد... ویژگی‌هایی که به نوعی دیگر حیرت‌انگیزند. موتور- که ان هم از لگو ساخته شده- تنها ۵.۳ اسب بخار قدرت دارد. سرعت اتومبیل فقط کمی بیش‌تر از ۱۲ مایل در ساعت می‌رسد. 
شش ماه طول می‌کشد تا ۲۰ نفر، ۱۸۰۰ بخش مورد نیاز بوگاتی واقعی را به هم بچسبانند تا این اتومبیل ساخته شود. ساخت بوگاتی لگویی تقریبا همین قدر طول کشید، با این تفاوت که این اتومبیل با بیش از ۱ میلیون قطعه‌ی لگو تکنیک (شامل ۲۳۰۴ قطعه‌ی مروبط به چرخ‌دنده، ۴۰۳۲ قطعه‌ی چرخ‌های ترمز و ۲۰۱۶ قطعه‌ی اکسل). یک کیلومترشمار کاربردی از لگو در بوگاتی وجود دارد و این اتومبیل حتی به باله‌ی عقبی مجهز است که کار می‌کند. درها، چراغ‌ها، فرمان، پدال ترمز کار می‌کنند. 
لگو از چرخ‌ها و تایرهای بوگاتی واقعی استفاده کرده و برای تقویت بعضی بخش‌ها قالب فولادی به کار برده است. اما نکته‌ای که لگو روی آن تاکید دارد این است که در ساختن این بوگاتی چسب وجود نداشته. بیش از ۹۰٪ اتومبیل از قطعه‌های لگو ساخته شده است.مترجم: نازنين کي نژاد
www.theverge.com
امتیاز به این خبر:
دیدگاهها: 0

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود