گزارش

آئین رونمایی از طرح‌های جدید خودرو۴۵

بزرگ‌ترین گردهمایی فعالان بازار خودرو، کارشناسان بازار، تحلیلگران صنعت و نمایندگی‌های خودرو۴۵ در سراسر کشور به میزبانی خودرو۴۵ به عنوان بزرگ‌ترین مرجع معاملات خودرو روز پنجشنبه ۱۰ اسفندماه در تهران برگزار شد. در این مراسم که با حضور فعالان بازار خودرو (شبکه خریداران تایید شده خودرو۴۵)، نمایندگی‌های این شرکت در تهران و سایر شهرها و فعالان رسانه برگزار شد، مسیر رشد و توسعه خودرو۴۵ برای خریداران خودرو تشریح شد.

مدیران مجموعه خودرو۴۵ در این مراسم با اشاره به روزهای ابتدایی شروع به کار این کسب و کار و نیازسنجی بازار خودرو برای فروش امن، سریع و آسان خودروهای کارکرده، اشاره کردند که تمام خدمات خودرو۴۵ به فروش خودروهای کارکرده محدود نخواهد شد. بلکه این مجموعه قصد دارد طی سال آینده نرم افزار ویژه خریداران خودرو را که نزدیک به شش سال از راه اندازی و خدمات رسانی آن می‌گذرد، به سوپر اپلیکیشن جامع و کامل جهت ارائه خدمات خودرویی تبدیل کند.

مدیر عامل خودرو۴۵ در این مراسم با اشاره به نقش و اهمیت فعالان بازار خودرو در این صنعت تاکید کرد: تمام تلاش ما این است تا نقش فعالان بازار پررنگ‌تر و البته فعالیت آن ها در بازار تاثیرگذارتر باشد. بدین گونه که اپلیکیشن اختصاصی خودرو۴۵ شامل خدماتی همچون؛ طرح اعتباری، طرح اقساطی، بیمه خودروها، بازارچه خرید و فروش، خدمات نوسازی و بازسازی خودرو (صافکاری- نقاشی- کارواش و …) در یک مجموعه خواهد بود.

احسان گائینی- معاون فروش خودرو۴۵ در جریان این رویداد گفت: در این سوپر اپلیکیشن که به زودی و صورت رسمی رونمایی خواهد شد، طی تعاملات صورت گرفته با سایر دیگر، امکاناتی همچون بیمه، خرید اقساطی، خرید اعتباری، معاوضه خودرو و امکان لیزینگ خودرو برای مشتریان و شبکه خریداران مورد تایید این مجموعه اجرایی خواهد شد.

وی افزود: در این سوپر اپلیکیشن، شرایطی فراهم شده تا شبکه خریداران تایید شده خودرو۴۵ بتوانند خودروهایشان را در فضایی به نام “بازارچه خودرو” به سایر خریداران عرضه کنند. بدین صورت که در این بازارچه، خریداران خودرو هم می‌توانند خودروی دلخواهشان را از خودرو۴۵ خریداری و هم خودروهای موجودشان را به فروش برسانند. به گفته معاون فروش خودرو۴۵؛ این مساله باعث می‌شود تا سرعت و حق انتخاب برای خریدران خودرو بالاتر برود و به نوعی از هر شهری امکان خرید خودرو داشته باشند.

گائینی تصریح کرد: سوپر اپلیکیشن خودرو۴۵ می‌تواند خدمات بیشتری به جامعه ارائه کند، چرا که با گردهم آوردن شبکه خریداران بالقوه بازار که هرکدام شبکه و مشتریان خودشان را دارند و به نوعی سرمایه‌های اصلی بازار هستند، می‌توانند به کنترل بازار و تعادل قیمت‌ها کمک کنند.

او ادامه داد: از دیگر مزایای این سوپر اپلیکیشن می‌توان به رتبه بندی خریداران خودرو (امتیازدهی نسبت به تعداد معاملات)، باشگاه مشتریان (در رده‌های طلایی، برنزی، نقره‌ای و آبی)، حق عضویت و مزایده‌های آنلاین متعدد در هر روز اشاره کرد.

گائینی تاکید کرد: در این سوپر اپلیکیشن، “بازارچه خودرو” یکی از موارد بسیار جذاب برای خریداران خودرو و فعالان بازار است، بدین گونه که افراد می‌توانند از هم ماشین‌های موجود خود را در این بخش عرضه و هم ماشین مورد نیاز مشتری‌شان را خریداری کنند.

معاون فروش خودرو۴۵ افزود: با توجه به سهم صفر درصدی خودرو۴۵ از شکایات خودرویی در سال گذشته و امسال، توانسته‌ایم با کمک پلیس فراجا سامانه استعلام سوابق خودرویی را برای خریداران خودرو فراهم کنیم. بدین گونه که در این سامانه خریداران خودرو (شبکه خریداران تایید شده خودرو۴۵) می‌توانند با وارد کردن مشخصات خودروی مدنظر، به راحتی وضعیت سوابق خودرو را مشاهده کنند.

او گفت: در سوپراپلیکیشن خودرو۴۵، علاوه بر موارد اعلام شده، خدماتی همچون بیمه خودرو و حمل و نقل خودروها با کمک خودرو۴۵ برای خریداران خودرو ارائه می‌شود.

گائینی تاکید کرد: مهمترین کاری که ما در طول ۵ سال فعالیت در خودرو۴۵ انجام دادیم، ایجاد بستر امن برای معاملات خودرو بوده و این مسیر همچنان با قوت ادامه دارد. بدین صورت که تمامی خریداران خودرو۴۵، قبل از عضویت احراز می‌شوند تا تمامی مراحل معامله برای فروشندگان شفاف باشد.

در ادامه این مراسم، مهرداد محسن پور- معاون توسعه شعب با اشاره به خدمات ارائه شده این سوپر اپلیکیشن به فعالان بازار تاکید کرد: طرح معاوضه خودروهای صفر با کارکرده در حال نهایی شدن است و در حال حاضر فاز اول این طرح اجرایی شده و در حال گسترش است.

او با بیان مزایای این طرح برای خریداران خودرو گفت: ارائه خدمات خودرو۴۵ به سراسر کشور، وجود مشتریان دست به نقد و امکان خرید لیزینگی خودرو از جمله مزایای این طرح برای فعالان است. همچنین خریداران خودرو به واسطه این طرح می‌توانند با وجود جامعه آماری بزرگ‌تری از مشتریان خود، خدمات اعتباری و همچنین حمل و نقل خودروها از هر شهر به شهر دیگر را دریافت کنند.

محسن پور در ادامه با اشاره به خدمات فروش اقساطی تاکید کرد: ارائه خدمات بیمه به خریداران خودرو و استفاده از خدمات گسترده آن جهت پوشش بیمه‌ای جامعه مشتریانشان، در کنار خدماتی همچون لوازم یدکی، کارشناسی خودرو، سرویس دوره‌ای، معاینه فنی، خرید لاستیک و … می‌تواند سبد خدمات خریداران خودرو را با خودرو۴۵ بزرگ‌تر کند.

توسعه خودرو۴۵ در ۵ سال

خودرو۴۵، به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم فروش خودروهای کارکرده، از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون با فراهم کردن بستری سریع، امن و آسان معاملات خودرو را در سراسر ایران فراهم کرده و اکنون خودرو۴۵ با ۳۵ شعبه در ۱۷ استان خودرو۴۵ به عنوان بزرگ‌ترین مرجع معاملات خودرو در حال خدمات رسانی است.

در مراسم “آئین رونمایی از طرح‌های جدید خودرو۴۵” ضمن رونمایی و معرفی طرح‌های جدید برای خریداران و معرفی فعالیت‌های این مجموعه، اهداف و برنامه‌های آینده این شرکت حول توسعه فعالیت‌ها با شرکای تجاری اشاره شد.

در ادامه مراسم آئین رونمایی از طرح‌های جدید خودرو۴۵، سه پنل تخصصی با محورهای امنیت معاملات، راهکارها و چالش‌های آن- تحلیل بازار خودرو و پیش بینی آینده آن و همچنین نقش شبکه‌های نمایندگی در عرضه خودروها به دست مصرف کننده برگزار شد.

در این پنل‌ها، عسل داداشلو- فعال رسانه‌ای به عنوان پنلیست، مسیح فرزانه- کارشناس بازار و تحلیلگر صنعت خودرو، مهندس مرادی- نماینده پلیس فراجا و سامان گودرزی- مدیر عامل شهرک اتومبیل گودرزی و سید احمد نعمان حضور داشتند.

در اولین پنل این مراسم؛ در ابتدا مرادی نماینده پلیس فراجا در پاسخ به سوالی در خصوص راهکارهای امنیت برای بهتر شدن هر چه بیشتر معاملات خودرو گفت: در خصوص امنیت معاملات خودرویی یک بسته‌ای تهیه شد که استقبال خوبی نیز از آن به عمل آمد این بسته در اختیار پلتفرم‌های خرید و فروش خودرو قرار گرفته که استفاده از این بسته رایگان است. همچنین در ادامه پروژه استعلام سوابق خودرویی نیز رونمایی شد که در این پروژه ما اصالت مالکیت و اخذ رضایت از مالکان و … را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا پیش از ایجاد هرگونه مشکل در معاملات، پیشگیری لازم انجام شود.

وی ادامه داد: این بسته در حال به روز رسانی است و امکانات جدیدی نیز به آن اافزوده خواهد شد. در حال حاضر انجام یک فعالیت با وزارت صمت هستیم که معاملات به صورت صد در صد الکترونیکی انجام شود امیدواریم با انجام این برنامه ها معاملات خودرویی سر و سامانی بهتری گیرد و در فضای امن معاملات انجام شود.

از دیگر قدامات صورت گرفته توسط فراجا جلوگیری از آگهی‌های جعلی و فیک، جلوگیری از فروش مال سرقتی و جلوگیری از فروش مال غیر نیز می‌توان اشاره کرد.

بازار خودرو با واردات، خبردرمانی شد

در ادامه پنل تخصصی تحلیل آینده بازار خودرو، مسیح فرزانه کارشناس و تحلیلگر صنعت خودرو در خصوص واردات خودرو و تاثیر آن بر بازار خودروی ایران گفت: قرار بود تا خرداد سال ۱۴۰۲ نزدیک به دویست هزار خودرو وارد کشور شود ولی این مورد محقق نشد و بازار به صمت خبردرمانی آمد و شاهد رکود در بازار خودرو بودیم و این رکورد از اردیبهشت ۱۴۰۲  تا شهریور ماه ادامه داشت و بازار با یک کاهش ۳۰ درصدی مواجه شد ولی عملا از مهرماه امسال شاهد افزایش قیمت در بازار خودرو بودیم که بخشی از این افزایش قیمت به نوسانات نرخ ارز مرتبط است.

او ادامه داد: به نظر می‌رد تا پایان سال ۱۴۰۲ شاهد افزایش قیمت برخی خودروها باشیم و احتمالا از اردیبهشت ماه سال آینده نیز افزایش قیمت خودروهای داخلی و خودروهای چینی را شاهد باشیم.

در ادامه سامان گودرزی- مدیرعامل شهرک اتومبیل گودرزی در پاسخ به نقش نمایندگی‌های خودرو جهت تامین نیاز بازار گفت: رضایت مندی مشتری از اهداف نمایندگی‌هاست که به طور طبیعی برای این مورد همواره بازار را رصد می‌کنیم تا بتوانیم به مشتریان خدمات بهتری بدهیم. اما برای مقایسه با سایر کشورها همچنان فاصله زیادی با برندهای مشابه خارجی داریم.

مراسم رونمایی و معرفی طرح‌های جدید خودرو۴۵ در روز پنجشنبه ۱۰ اسفندماه در مرکز همایش‌های رایزن برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا