گزارش

تضمین آینده‌ی شغلی در عصر هوش مصنوعی

می‌توانید از همین حالا گام‌هایی در جهت محافظت از ارزش منحصر‌به‌فردتان بردارید.

۱.اجتناب از پیش‌بینی‌پذیری

مهم است به یاد داشته باشید که هوش مصنوعی بینش و دیدگاه تازه‌ای تولید نمی‌کند، بلکه بر اساس دستورها و درخواست‌ها، به گردآوری و پیش‌بینیِ زبان می‌پردازد. هم‌زمان با توسعه‌ی زبانِ تولیدشده توسط هوش مصنوعی، می‌توانید شخصیت منحصربه‌فردتان را پذیرفته و در آغوش بگیرید و فقط شبیه خودتان باشید تا از دیگران متمایز شوید و از این طریق، ایجاد ارزش کنید.

۲.تقویت مهارت‌های اجتماعی که هوش مصنوعی از آنها تقلید می‌کند.

هرچند هوش مصنوعی قادر به نمایش هم‌دلی، خودآگاهی و خلاقیت است، ولی مهم است به یاد داشته باشید که این فقط یک توهم است.مهارت‌های اجتماعی همچنان متعلق به آدم‌هاست.

۳.توجه بیشتر به جهان واقعی

هوش مصنوعی نمی‌تواند کارهای غیردیجیتال یا روابط فیزیکی و حضوری‌مان با یکدیگر را مختل کند.برای حفاظت از این نوع کارها و این شکل از روابط، وقت صرف کنید.

۴.سرمایه‌گذاری روی برند شخصی

به صورت خاص وقتی پای زمینه‌های خلاقانه در میان باشد، برندهای شخصیِ قدرتمند همچنان ارزشمندتر از تولیدات عمومیِ حاصل از هوش مصنوعی هستند. احتمالاً رهبران شرکت‌ها همچنان بیشترین دستمزد را به نیروهای متخصص و دارای امضای شخصی پرداخت خواهند کرد و با کسانی کار می‌کنند که سرآمد حوزه‌ی کاری خود باشند.۵.توسعه‌ی مهارت و اسم و رسم پیدا کردن در صنعتی که در آن مشغول فعالیت هستیدحتی اگر هوش مصنوعی نسخه‌ی پیش‌نویس و اولیه را آماده کند، باز هم خروجی کار باید توسط یک منبع قابل‌اعتماد و موثق بررسیِ مجدد شود. اگر این فردِ قابل‌اعتماد شما باشید، همچنان به سراغ‌تان خواهند آمد، چون از مهارتِ بازبینی و تصحیح خروجیِ کار هوش مصنوعی برخوردار هستید.

منبع: Harvard business review

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا